Domů / O nás

O nás

Nechte se bavit na 7. ročníku festivalu vína. Propojení výborného vína, skvělé gastronomie a kvalitní hudby bude i letos nosným pilířem této oblíbené akce.
Léto se pomalu probudilo a my pro vás pozvolna načrtáváme kontury dalšího, v pořadí již sedmého ročníku mezinárodního festivalu vína In Vino Hostivice 2020. Jak je již tradicí, dějištěm vinné události, která se koná uprostřed léta, se i letos stane Husovo náměstí.


V termínu od 7. do 8. srpna bude i tentokrát centrální náměstí hostit na dvě desítky vinařů, kteří představují pomyslný vinařský Olymp u nás, a jejichž vína se dlouhodobě řadí mezi současnou špičku. Návštěvníky této stále populárnější akce samozřejmě neminou ani vína ze světových vinic. Na své si přijdou i milovníci šumivých vín a šampaňského. Kromě koštování dobrého vína od různých výrobců mezinárodního měřítka budou mít návštěvníci festivalu možnost ochutnat také celou řadu speciálních dobrot a delikates, které umocní celkový gastronomický zážitek.

Takovou atmosféru jsme zažili minulý rok. Jaká bude asi ta letošní?

Podobně jako u předešlých ročníků si budou návštěvníci jednotlivé vzorky ochutnávek vína kupovat za žetony přímo u vinařů. Žetony pak budou k dispozici za 20 Kč/kus u speciálně označeného stánku pořadatele MKSH na náměstí, a to pouze při platbě v hotovosti. Pochopitelně pokud někoho víno osloví natolik, že jeden vzorek nepostačí, celou láhev bude možné uhradit také žetony. Platba žetony se netýká pouze prodejců na stáncích s občerstvením. Tam se bude platit klasicky penězi.


„Hostivický festival vína si stále drží dobrý zvuk a my chceme dostát dobré pověsti i letos,“ říká Jan Černý, ředitel MKSH a pořadatel akce. A i proto hodlá návštěvníky přilákat, mimo již řečené, také na velmi zajímavý kulturní program, který pobaví celou rodinu. V pátek hudební doprovod obstará vítěz druhého ročníku soutěže Česko hledá SuperStar, zpěvák Vlasta Horváth, dále se na pódiu představí a o dobrou náladu postará oblíbená populární zpěvačka Anna K. a v neposlední řadě vystoupí Fast Food Orchestra se svými reggae a ska rytmy.
V sobotu Hostivicí zazní strhující hudba padesátých let, a to v podobě rock´n ´rollové kapely Crazy dogs, představí se také originální Barbora Poláková, která slaví úspěchy nejen jako zpěvačka, ale i herečka, a samozřejmě nebude chybět ani tradiční host kapela Bůhví v čele s frontmanem Martinem Hrubým, kteří dvoudenní slavnosti vína završí.
Své místo na festivalu mají tradičně i děti. Během dvou dní se tak ani nejmenší návštěvníci nebudou mít čas nudit. Pro ně organizátoři akce připraví speciální hrací scénu se skákadly, oblíbenou výtvarnou dílnu a na základě pozitivních zkušeností z podobně laděných akcí v minulosti chybět nebudou ani nafukovací balónky nejrůznějších tvarů a pohádkových postaviček.

Milí příznivci festivalu a milovníci vína, vycházka za vínem začíná v pátek 7. srpna od 14 hodin. A bude to zase naprostá senzace. Přijďte a užijte si s námi 7. ročník In Vino Hostivice.

Těšíme se na vás.